AHŞAP TEMİZLİK & KORUMA

AHŞAP-TEMİZLİK-&-KORUMA

Ahşap, canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı bir yapı malzemesidir. Ahşap, en eski yapı malzemelerinden birisidir. İnsanoğlu ahşabı eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak kullanmaktadır. Günümüzde ormanların çeşitli nedenlerle azalması, yerine yenisinin yetiştirilememesi veya geç yetişmesi ahşabın değerini arttırmıştır. Ahşap; çatı elemanları, doğrama ve kaplama malzemesi, kalıp ve iskelelerde taşıyıcı ve dekoratif malzeme olarak kullanılmaktadır.

Ahşabın iklimsel yıpranmaya, fiziksel,kimyasal ve biyolojik tahribata karşı korunmasına, zamanla oluşmuş yıpranmaların onarılmasına yönelik özel teknikler kullanılarak işlem yapılmaktadır. Böylece uzun süre ahşap zeminlerinizin temizliği ve korunması sağlanmaktadır.

Uygulama yapılacak yüzey boyalı ya da vernikli ise ham ahşaba kadar özel makine ve tekniklerle zımparalanır, kabaran, kalkan yüzeyler iyice temizlenir. Ahşap malzemeye ve kullanma alanına göre nefes alan esnek yapılı boyalar ve macunlar kullanılır. Ahşabın direnç kazanmasını sağlamak için özel ilaçlama yapılabilir. Böylece ahşap kullanım alanlarınızı uzun vadede sağlıklı, temiz ve parlak bir görüntü ile kullanabilirsiniz.

Back to top
Size nasıl yardımcı olabiliriz?